Zamknij

Rekordowa wygrana w Eurojackpot. Wiemy, gdzie padła

11.05.2019 14:31
Eurojackpot
fot. Shutterstock

Losowanie Eurojackpot z 10 maja okazało się szczęśliwe dla gracza z Polski i Niemiec. W piątkowej kumulacji do wygrania było 390 000 000 złotych. Totalizator Sportowy podał, gdzie padła rekordowana wygrana w naszym kraju. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Żeby wygrać, tym razem należało wytypować pięć następujących liczb podstawowych: 5-7-15-19-29 i dwie dodatkowe: 3-8. Piątkowa kumulacja osiągnęła maksymalny pułap po siedmiu tygodniach, w których nikt nie zdobył głównej wygranej.

Eurojackpot wyniki 10.05.2019 - gdzie padła wygrana? 

Totalizator Sportowy podał w sobotę, że nazwę miejscowości opublikuje dopiero wtedy, kiedy wygrana zostanie odebrana. Decyzja jest podyktowana wyłącznie troską o bezpieczeństwo posiadacza kuponu wartego ponad 190 mln zł. 

W komunikacie Totalizatora Sportowego.podano jednak, że rekordową wygraną Eurojackpot odnotowano w jednej z miejscowości powiatu piotrkowskiego w województwie łódzkim.

lotto

Eurojackpot: zasady i cena losu. Jak grać i ile to kosztuje?

Losy Eurojackpot można kupić przez internet lub tradycyjnie w kolekturze Lotto. Należy wybrać 5 numerów z puli od 1 do 50, a następnie 2 dodatkowe "Euro Numery" z cyfr od 1 do 10. Celem jest trafienie jak największej liczby numerów i euro numerów. Nagroda główna przyznawana jest za prawidłowe wytypowanie wszystkich 7 liczb. 

Minimalna gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia w Eurojackpot wynosi 10 mln euro. Maksymalna główna wygrana może osiągnąć 90 mln euro. Pojedynczy zakład Eurojackpot kosztuje 2 euro. Prawdopodobieństwo trafienia wygranej pierwszego stopnia wynosi 1:95 000 000 i jest wyższe niż w przypadku EuroMillions czy niemieckiego Lotto. Losowania tej loterii odbywają się w każdy piątek w Helsinkach.

RadioZET.pl/Lotto/PAP