Zamknij

Nagła śmierć lekarza. Miał zaledwie 30 lat. "Otwarty na problemy ludzi"

29.11.2021 07:54
Kacper Gajda
fot. YouTube.com

Kacper Gajda nie żyje. Sekretarz Regionu Mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i lekarz psychiatra zmarł nagle w wieku 30 lat.

Kacper Gajda zmarł 7 listopada w wieku zaledwie 30 lat. W połowie października poinformował, że ze względu na stan zdrowia wstrzymuje działalność lekarską i na L4 będzie przebywał przynajmniej do końca miesiąca. Niestety lekarz zmarł. O śmierci medyka poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, gdzie pracował.

Kacper Gajda nie żyje. Lekarz psychiatra i sekretarz OZZL miał 30 lat

Na profilu Regionu Mazowieckiego OZZL opublikowano wzruszające pożegnanie medyka. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy osób, które znały i ceniły młodego lekarza.

- Z ogromnym żalem żegnamy Kacpra Gajdę, Sekretarza Regionu Mazowieckiego OZZL. Pasjonata psychiatrii, otwartego na wyzwania i problemy ludzi chorych i potrzebujących, zaangażowanego w tworzenie nowoczesnego systemu ochrony zdrowia, dbającego nie tylko o pacjenta, ale także o każdego medyka w Polsce. Zawsze życzliwego i pełnego pogody ducha. Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia - napisano.

W sobotę w Nałęczowie odbyła się uroczystość pogrzebowa lekarza. Kacper Gajda w 2010 roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczął studia lekarskie, a w 2013 roku kontynuował naukę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

W 2017 roku podjął specjalizację w zakresie psychiatrii. Na co dzień pracował w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Prowadził także własną praktykę i konsultacje w zakresie psychiatrii. Był również sekretarzem zarządu Regionu Mazowieckiego OZZL.

RadioZET.pl