Zamknij

Aleksandra Dulkiewicz bez poparcia Kacpra Płażyńskiego. Polityk PiS wskazał, na kogo zagłosuje

Redakcja
27.02.2019 17:43
Aleksandra Dulkiewicz bez poparcia Kacpra Płażyńskiego. Polityk PiS wskazał, na kogo zagłosuje
fot. PAP

Przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska i kandydat tej partii w wyborach na prezydenta Gdańska w 2018 r. Kacper Płażyński poinformował, że w niedzielnych, przedterminowych wyborach na prezydenta miasta, zagłosuje na działacza katolickiego Marka Skibę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Zrobił na mnie dobre wrażenie. Oczywiście nie we wszystkim się z panem Markiem zgadzam (...) ale z trzech kandydatów zdecyduję się oddać głos na pana Marka Skibę" - oświadczył Płażyński w środę na konferencji prasowej.

Zobacz także

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska odbędą się w niedzielę 3 marca. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Jest ono wynikiem wygaśnięcia mandatu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O najwyższy urząd w Gdańsku ubiegają się: p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (bezpartyjny komitet "Wszystko dla Gdańska"); reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun oraz działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba z komitetu "Odpowiedzialni-Gdańsk".

Zobacz także

Płażyński podkreślił, że Braun jest dla niego "wybitnym reżyserem", ale "mówi o bardzo wielu rzeczach tak, jakby mówił o nich jako pierwszy, jak np. o sprzedaży GPEC". "Grzegorz Braun ogniskuje się wokół ogólników i tematów, które są powszechnie znane, wystarczyło śledzić moją kampanię wyborczą. Grzegorz Braun w dużej mierze, po prostu, powtarza moje tezy z kampanii wyborczej, dodając trochę swojego takiego dość ostrego języka i retoryki, która pewnie może zadziałać na poniektórych ludzi, którzy lubią fajerwerki" - dodał.

Wybory na prezydenta Gdańska odbędą się 3 marca

"Co zaś do przebiegu kampanii wyborczej, (to) jestem zaskoczony tym, że w wykonaniu faworyta, jakim jest Aleksandra Dulkiewicz, widzimy taką rejteradę tzn. unikanie debatowania z innymi kandydatami. Moim zdaniem, jako faworyt Aleksandra Dulkiewicz powinna wskazywać dobrą praktykę na przyszłość i nawet, jeśli gruntownie się z kimś nie zgadzamy w poglądach, to należy przedstawić swoje racje i wykazać błędy w myśleniu naszych konkurentów politycznych, a nie z góry wykluczać ich z dyskursu politycznego. Myślę, że jest to swego rodzaju arogancja władzy" - ocenił Płażyński.

Zobacz także

Wybory na prezydenta Gdańska jesienią 2018 r wygrał Paweł Adamowicz (komitet "Wszystko dla Gdańska"), uzyskując w drugiej turze 64,80 proc. głosów i pokonując kandydata Zjednoczonej Prawicy, Kacpra Płażyńskiego (35,20 proc. głosów).

RadioZET.pl/PAP/BM