Zamknij

Kajetan P. może uniknąć dożywotniego więzienia?

11.07.2019 19:09
Kajetan P. może uniknąć dożywotniego więzienia?
fot. Piotr Molecki/ EastNews

Sprawa Kajetana P. oskarżonego o brutalne morderstwo 30-letniej tłumaczki języka włoskiego powróci do sądu dopiero jesienią. Czy Kajetan P. może uniknąć dożywotniego więzienia?

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ekspertyzy biegłych na temat poczytalności sprawcy są rozbieżne. Sąd ma wątpliwości, dlatego wznowił przewód sądowy. Jak tę sprawę widzą karniści? 

Zobacz także

Jeśli biegli sądowi stwierdzą, że w chwili popełnienia zbrodni Kajetan P. był całkowicie, albo nawet częściowo niepoczytalny, to sąd może nie wysłać go do więzienia, albo wysłać na okres krótszy niż dożywocie.

W chwili obecnej sąd ma dwie ekspertyzy. Są one dość rozbieżne, więc niewykluczone, że pojawi się jeszcze trzecia. Jak jednak mówi dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w każdym wypadku sprawca zostanie odizolowany od społeczeństwa. W grę może zatem wchodzić bezterminowy pobyt w zakładzie psychiatrycznym. 

Proces Kajetana P. zostanie wznowiony jesienią 

Na 4 i 15 października, a także 15 listopada 2019 r. sąd wyznaczył kolejne terminy rozpraw w procesie Kajetana P. - poinformowała w piątek sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zobacz także

"Sąd z urzędu wznowił przewód sądowy i wyznaczył kolejne terminy rozpraw na dzień 4 października 2019 r., 15 października 2019 r. i 15 listopada 2019 r., na których będzie kontynuowane postępowanie dowodowe. W dalszym ciągu rozprawa jest prowadzona z wyłączeniem jawności na wniosek stron – pełnomocnika oskarżycieli posiłkowych, prokuratora i obrońcy oskarżonego" - przekazała PAP sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

RadioZET.pl