Zamknij
Konin. Tłumy na pogrzebie 21-letniego Adama. Wzruszający gest ojca Ewy Tylman
  • mid-19b21227
  • mid-19b21131
  • mid-19b21229
  • 3 Zobacz
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

W Koninie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śmiertelnie postrzelonego przez policjanta Adama C. Zmarłego 21-latka żegnają bliscy, przyjaciele i mieszkańcy miasta, w tym ojciec Ewy Tylman.

Adam C. z Konina został postrzelony przez policjanta w ubiegły czwartek. Tydzień po tragicznych zdarzeniach, w Kościele pw. Św. Wojciecha odbyły się uroczystości pogrzebowe. Adama żegnało w Koninie około 300 osób, w tym ojciec, siostry, bracia, narzeczona i tłumnie zgromadzeni mieszkańcy miasta.

Do kościoła przyszło wielu tych, którzy chcą być solidarni z przeżywanym bólem

- powiedział podczas mszy żałobnej ks. Rafał Działak.

Po mszy kondukt wyruszył na cmentarz. Wielu z żałobników zabrało ze sobą białe róże. Wśród nich jest ojciec Ewy Tylman, który zagra na trąbce. 

Przed mszą w godzinnym czuwaniu modlitewnym przy trumnie postrzelonego śmiertelnie przez policjanta 21–letniego Adama brali udział krewni, przyjaciele i znajomi. Ciało 21-letniego Adama było wyłożone w otwartej trumnie w kaplicy.

Zobacz także

Uroczystości przebiegają spokojnie. Policja jest jednak w gotowości. Funkcjonariusze już kilka dni temu zapewniali, że zrobią wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo żałobnikom. Wcześniej, po zamieszkach w Koninie, o spokój apelowali ojciec i narzeczona Adama.