Zamknij

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Legendarny piosenkarz miał 74 lata

05.04.2021 17:20
Krzysztof Krawczyk nie żyje
fot. Szymon Starnawski /Polska Press/ East News

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Informację o jego śmierci przekazał w mediach społecznościowych Andrzej Kosmala, menedżer artysty. Krzysztof Krawczyk miał 74 lata.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Informację o jego śmierci przekazał w mediach społecznościowych Andrzej Kosmala, menedżer artysty. Krzysztof Krawczyk miał 74 lata. Smutną informację potwierdziła także w rozmowie z Onetem żona artysty, Ewa Krawczyk.

AKTUALIZACJA: Żona Krzysztofa Krawczyka o przyczynach śmierci męża

W ostatnim czasie Krzysztof Krawczyk przebywał w szpitalu z powodu koronawirusa. Po powrocie do domu zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym "dziękował Bogu za odzyskanie zdrowia".

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Legendarny piosenkarz miał 74 lata

W niedzielę 4 kwietnia Krzysztof Krawczyk zapraszał na Facebooku do obejrzenia w TVP2 jego recitalu z 1994 roku. "Na ten występ namówiony przez Ninę Terentiew przyleciałem po 4 latach pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ten koncert spowodował, że zdecydowałem się na powrót do kraju już na stałe. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Obejrzycie zrestaurowany cyfrowo recital z tamtych lat! Piękne wspomnienia! I jak tu zasnąć?" - napisał.

Krzysztof Krawczyk, jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów, urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. Zadebiutował w 1963 r. zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął dziesięć lat później. W latach 70. wylansował wiele przebojów, m.in. "Jak minął dzień", "Parostatek", "Pamiętam Ciebie z tamtych lat".

Od tamtego czasu występował w wielu krajach Europy i w USA. Nagrał dziesiątki płyt. W 2004 r. wraz z pozostałymi członkami zespołu Trubadurzy został odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

23 marca Krawczyk zamieścił na Facebooku komunikat, że trafił do szpitala. "Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID. Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę! Nie wiem jak będzie z moją Ewą, która jeszcze nie ma wyniku, ale jest na kwarantannie w domu" - napisał artysta.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Covid-19 nie był przyczyną śmierci muzyka.

RadioZET.pl/ PAP/ Facebook: Andrzej Kosmala/ Onet/ Wirtualna Polska