Zamknij

17-letnia Ola z Lęborka zmarła w wannie. Są wyniki sekcji zwłok

15.04.2021 12:03
Wanna
fot. ilustracyjne. Marek BAZAK/East News

Wyniki sekcji zwłok 17-latki, która zmarła podczas kąpieli w wannie wskazują, że przyczyną śmierci dziewczyny było porażenie prądem - poinformował prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner. W wodzie odnaleziono podłączony do ładowarki telefon komórkowy.

Zwłoki 17-latki z Lębork a (Pomorskie) zostały znalezione w jej rodzinnym domu, około godziny 1 w nocy z 11 na 12 kwietnia. Ciało znajdowało się w wannie. Śledczy odnaleźli w wodzie telefon komórkowy podłączony do prądu. Media wielokrotnie donosiły już o podobnych przypadkach śmierci podczas kąpieli w wyniku porażenia od podłączonego do prądu telefonu komórkowego m.in. we Francji, w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

17-letnia Ola z Lęborka zmarła w wannie. Są wyniki sekcji zwłok

Prokurator Patryk Wegner, informując o wynikach badań sekcyjnych 17-latki, która zmarła podczas kąpieli, powiedział, że przyczyną śmierci pokrzywdzonej było porażenie prądem. – Najprawdopodobniej doszło do niego w wyniku telefonu komórkowego, który był podłączony do ładowarki, do sieci i znajdował się w wannie – przekazał. 

Dodał przy tym, że na temat tego, co stało się z telefonem, z ładowarką, iż nastąpiło porażenie prądem, wypowiedzą się biegli - elektryk i elektronik - w zleconych w śledztwie przez prokuraturę opiniach. – My tego nie wiemy – zaznaczył prok. Wegner.

RadioZET.pl/PAP