Zamknij

Zderzenie aut na A1 obok Łodzi, zginął 50-latek. Sprawcy uciekli

02.07.2020 09:07
wypadek na A1
fot. KMP w Łodzi

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w okolicach Łodzi. W wyniku zderzenia dwóch samochodów zmarł 50-latek. Sprawcy uciekli. Policja poszukuje świadków. Na miejscu wyznaczono objazdy.

Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 w okolicy Łodzi, w którym zginął 50-letni kierowca – przekazała w czwartek rano rzeczniczka łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka. Trasa w stronę Gdańska nadal jest zablokowana, wyznaczono objazdy.

Zobacz także

Śmiertelny wypadek na A1. Nie żyje 50-latek

Do wypadku doszło w czwartek ok. godz. 5.30 między węzłami Łódź Górna i Łódź Wschód. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 50-letni kierowca hondy civic jechał autostradą w kierunku Gdańska i na 314 km autostrady w tył jego auta uderzył kierujący audi Q7.

Honda odbiła się od barier i podczas gdy wracała na pas ruchu wyrzuciło z niej kierującego, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Audi dachowało

– poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Dodała, że osoby podróżujące audi uciekły z miejsca zdarzenia. Trwa ich poszukiwanie.

Na miejscu pracują policjanci, którzy zorganizowali także objazdy węzłem nr 23 (Łódź Górna) przez Rzgów. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze dwie godziny.

KMP w Łodzi
fot. KMP w Łodzi
KMP w Łodzi
fot. KMP w Łodzi

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/KMP w Łodzi