Zamknij

Władze Warszawy uprzątną trasę przed Marszem Niepodległości

04.11.2021 14:29

Stołeczny ratusz podjął decyzję o uprzątnięciu przed 11 listopada materiałów budowlanych z ronda Dmowskiego w centrum Warszawy - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. O uprzątnięcie zgromadzonych na placu budowy kostek betonowych, gruzu i kamieni apelował do miasta wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

marsz niepodległości 2021
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Stołeczny ratusz w piśmie, które jeszcze dziś zostanie wysłane do wojewody, ma zamiar podkreślić, że przerwanie budowy będzie oznaczało opóźnienie inwestycji i dodatkowe koszty dla miasta.

W centrum stolicy trwa przebudowa ronda Romana Dmowskiego. Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że mimo negatywnej decyzji władz stolicy oraz sądów, manifestacja odbędzie się i przejdzie taką sama trasą, jak co roku. Marsz ma wyruszyć z ronda Dmowskiego w kierunku błoni wokół Stadionu Narodowego.

Koszty uprzątnięcia materiałów budowlanych zostaną wyliczone po wizji lokalnej z policją na placu budowy. Policja ma przedstawić podczas tej wizji swoje zalecenia dotyczące bezpieczeństwa.

RadioZET.pl/ Mariusz Gierszewski RadioZET