Zamknij

Ksiądz Arkadiusz H., antybohater filmu Sekielskich, skazany na 3 lata więzienia

08.03.2021 13:56

Ksiądz Arkadiusz H., oskarżany o przestępstwa pedofilii i antybohater filmu braci Sekielskich "Zabawa w Chowanego" został w poniedziałek skazany na 3 lata więzienia – poinformowała reporterka Radia ZET Danka Woźnicka. Usłyszał też 10-letni zakaz pracy z dziećmi.

Ksiądz Arkadiusz H. skazany na 3 lata więzienia
fot. Jakub Kaminski/East News PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Ksiądz Arkadiusz H. został skazany na trzy lata więzienia. Wyrok zapadł po południu w Sądzie Rejonowym w Pleszewie. H. był oskarżony o molestowanie seksualne ministranta.

Duchowny przyznał się do winy i przeprosił swoją ofiarę. Na jego niekorzyść działał fakt, że pokrzywdzonych wskutek przemocy seksualnej księdza było więcej, ale sprawy uległy przedawnieniu. Proces toczył się w trybie jawnym.

Ksiądz Arkadiusz H. skazany za przemoc seksualną na 3 lata więzienia 

Arkadiusz H. był antybohaterem filmu braci Sekielskich. Przez lata w jego sprawie nie reagował były biskup kaliski, Edward Janiak. Poza wyrokiem więzienia H. dostał też 10-letni zakaz pracy z dziećmi. Obrona duchownego wnioskowała o 1,5 roku więzienia w zawieszeniu, prokuratura chciała 6 lat bezwzględnego więzienia. Wyrok karny otwiera ofiarom księdza pedofila drogę do dochodzenia o zadośćuczynienie. Stronom przysługują odwołania.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/BCh