Zamknij

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka. Ujawniono wyniki badań dotyczących narkotyków

24.10.2019 15:12
Piotr Woźniak-Starak
fot. Mariusz Gaczyński/ East News

Piotr Woźniak-Starak w momencie wypadku na jeziorze Kisajno był pod wpływem alkoholu. W czwartek Wirtualna Polska ujawniła wyniki badań dotyczących narkotyków.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno w nocy, 18 sierpnia br. Nurkowie odnaleźli ciało 22 sierpnia.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, która bada okoliczności zdarzenia, podała, że przyczyną zgonu producenta była „ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej”.

Piotr Woźniak-Starak pod wpływem alkoholu

Prokuratura ujawniła też, że badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

W czwartek Wirtualna Polska ujawniła wyniki badań dotyczących narkotyków.

Informuję, iż nie stwierdzono obecności żadnych narkotyków w organizmie.

poinformował Wirtualną Polskę Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie

Grób Piotra Woźniaka-Staraka nie jest katakumbą

Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie posiadłości rodzinnej w Fuledzie. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Giżycku stwierdził, iż grób Wożniaka-Staraka w myśl przepisów nie jest katakumbą. Wójt gminy Giżycko i powiatowy sanepid w Giżycku zastanawiają się nad dalszym działaniem w tej sprawie.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska