Zamknij

Potężny pożar w Wielkopolsce był widoczny z kosmosu. Niewiarygodne zdjęcie

03.08.2022 14:04

Pożar w Nowej Wsi Zbąskiej w okolicy Zbąszynia w Wielkopolsce był widoczny z kosmosu. Ogień pochłonął 60 hektarów zboża na pniu i 5 hektarów lasu. Nad polami unosiła się potężna chmura czarnego dymu.

Pożar w Zbąszyniu był widoczny z kosmosu
fot. Twitter.com/Samantha Cristoforetti

Pożar zboża na pniu w okolicy Zbąszynia wybuchł w niedzielę 31 lipca. Służby odebrały zgłoszenie około godziny 18. Na miejsce wysłano 28 zastępów straży z powiatu nowotomyskiego, wolsztyńskiego i świebodzińskiego.

Pożar w Zbąszyniu był widoczny z kosmosu

W wyniku pożaru spłonęło 60 hektarów zboża na pniu i 5 hektarów lasu. Akcja gaśnicza służb trwała kilka godzin. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Co ciekawe, ogromny pożar w Wielkopolsce był widoczny z kosmosu. Włoska Astronautka Samantha Cristoforetti opublikowała na Twitterze zdjęcie pożaru widzianego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). "Nasze myśli są z mieszkańcami i rolnikami" – napisała.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP