Zamknij

Sprawa mieszkania Kukiza. Prokuratura kolejny raz umarza śledztwo

Redakcja
06.04.2018 10:10
Kukiz
fot. East News

Prokuratura po raz drugi umorzyła śledztwo w sprawie mieszkania Pawła Kukiza — dowiedziało się Radio ZET. Śledczy stwierdzili, że miał prawo wykupić mieszkanie od władz Warszawy za 10 proc wartości. Postępowanie umorzono 1 września ubiegłego roku, a następnie na nowo podjęto w październiku.

Śledczy przyznali, że dopiero od stycznia 2013 roku obowiązywały przepisy ograniczające sprzedaż lokali na rzecz osób, które są właścicielami innych nieruchomości, a Kukiz dostał zgodę na wykup wcześniej, bo w 2010 roku. I wtedy spełniał wszystkie pozostałe kryteria.

Co ciekawe jednak, początkowo urzędnicy miasta odmówili mu wykupu mieszkania, ponieważ uznawali, że jego potrzeby mieszkaniowe są zabezpieczone w Łosiowie koło Opola, gdzie ma dom warty 1,5 mln złotych.

Zobacz także

Urząd zamierzał mu też wypowiedzieć umowę najmu, stwierdzając, że Kukiz nie mieszka w lokalu, ale ostatecznie Kukiz mieszkanie wykupił i to z bonifikatą. Ale to zachowanie urzędników było niejasne. Prokuratorzy, jeżeli chodzi o kwestię odpowiedzialności tych, którzy wydali jednak Kukizowi pozytywną decyzję, stwierdzili, że ta sprawa przedawniła się 3 lata temu.

Paweł Kukiz pytany o sprawę mieszkania komentował, że „należało mu się jak psu buda”, jako że lokal był zamieszkiwany przez jego rodzinę od trzech pokoleń.

RadioZET.pl/MaG/MP