Zamknij

Radio ZET: politycy, dziennikarze na liście osób nielegalnie inwigilowanych w 2014 roku

Redakcja
26.09.2018 12:11
Radio ZET: politycy, dziennikarze na liście osób nielegalnie inwigilowanych w 2014 roku
fot. Shutterstock

Poseł PiS, jeden z liderów Platformy Obywatelskiej, dwaj znani warszawscy adwokaci, a także dziennikarze są na liście ponad 30 osób nielegalnie inwigilowanych przez policję w 2014 roku – ustalił dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak dowiedziało się Radio ZET, część z tych osób w ostatnich dniach była przesłuchiwana. Osoby te uzyskały status pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym nielegalnego pobrania bilingów przez funkcjonariusza policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Prowadzi je policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych, a nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Zobacz także

Jak ustalił dziennikarz Radia ZET, gorzowski policjant najprawdopodobniej chciał zbadać kontakty Piotra Nisztora, dziennikarza, który ujawnił podsłuchy z restauracji Sowa i Przyjaciele. To oznaczałoby, że policjant mógł działać w ramach większej grupy, która chciała dojść do tego, kto stał za nielegalnymi podsłuchami. Co ciekawe, policjant z Gorzowa Wielkopolskiego numery telefonów miał uzyskać nielegalnie z bilingów ówczesnego rzecznika CBA Jacka Dobrzyńskiego, który w tej sprawie też ma status osoby pokrzywdzonej.

RadioZET.pl/MG/BM