Zamknij

Śmigłowiec runął do Wisły. Trwa akcja ratunkowa

13.08.2020 15:05
śmigłowiec wpadł do Wisły
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Śmigłowiec runął do Wisły w okolicach wsi Sady (gm. Czosnów) - podaje "Polsat News". Od godz. 14.00 trwa akcja ratownicza. Dwie osoby w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitala

Śmigłowiec wpadł do Wisły na wysokości mostu im. Obrońców Modlina 1939 roku. Informację o wypadku potwierdziła "polsatnews.pl" st. asp. Joanna Wielocha z policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Obecnie trwa akcja ratownicza.

Jako pierwsi do rozbitków dotarł patrol policji rzecznej, który wyłowił rannego mężczyznę i kobietę z wody oraz przetransportował ich na brzeg. Następnie rannych zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Śmigłowiec wpadł do Wisły. Dwie osoby w ciężkim stanie

Na miejscu jest 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych straży pożarnej oraz łodzie. "Będziemy przeszukiwać teren, docierać do wraku, żeby sprawdzić czy nie ma kogoś w środku" - przekazał PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Zobacz także

Strażacy mają również zrobić na miejscu zabezpieczenie ekologiczne. Chodzi o wyciekające z wraku paliwo. Na miejscu jest również mazowiecki komendant wojewódzki PSP, który nadzoruje akcję.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Polsat News/ PAP