Zamknij
Natalia Oreiro na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem
13 Zobacz galerię
fot. Piotr Korczak/REPORTER

Sylwester Marzeń w Zakopanem to „wspaniałe zwycięstwo” – napisał w Nowy Rok prezes TVP Jacek Kurski. Impreza zgromadziła tłumy pod sceną na Równi Krupowej i równie ogromną widownię przed telewizorami. Z wyników oglądalności opublikowanych przez Kurskiego wynika, że to Zenon Martyniuk był niekwestionowaną gwiazdą sylwestrowej nocy pod Tatrami.

Sylwester Marzeń 2019/2020 z Dwójką i Radiem ZET przyciągnął do Zakopanego niemal 70 tysięcy turystów. Tak wynika z danych policji. Jak przekazały służby, „lata 20.” w strefie imprezy masowej przy sylwestrowej estradzie na równi Krupowej, gdzie odbył się Sylwester Marzeń, przywitało 28 tys. 700 osób, wokół sektorów miało natomiast zgromadzić się dodatkowo 38 tys. osób. W noc sylwestrową w Zakopanem nie zabrakło incydentów, ale – jak podkreśla policja w noworocznym komunikacie - kilka zatrzymanych osób to zaledwie znikomy promil wśród niemal 70 tysięcy gości i turystów.

Zobacz także

Sylwester Marzeń w TVP. Kurski opublikował wyniki oglądalności

A jak prezentują się dane dotyczące Sylwester Marzeń przed telewizorami? Z danych pomiaru oglądalności metodą MOR (Modelu Oglądalności Rzeczywistej) opublikowanych przez prezesa TVP Jacka Kurskiego wynika, że sylwestra w TVP2 oglądało przeciętnie 6,06 mln osób, a w szczytowym momencie - 8,01 mln. Ten szczytowy moment przypadł na godzinę 22:43. Na scenie pojawił się wówczas Zenek Martyniuk.

Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami. #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja

- skomentował Kurski, dodając, że impreza była „wspaniałym zwycięstwem”.

Zenon Martyniuk i Natalia Oreiro gwiazdami Sylwestra Marzeń w Zakopanem

Podczas Sylwestra Marzeń wystąpili m.in. Zenon Martyniuk, Natalia Oreiro, Viki Gabor, zespół Weekend, Kombii, Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Bayer Full, Milano, Milano, Piękni i Młodzi, Gromee, Boys, Thomas Anders & Modern Talking Band, Chris Norman czy Siostry Szydłowskie, zwyciężczynie "The Voice Senior".

Prowadzącymi Sylwestra Marzeń w Zakopanem byli: Rafał Brzozowski, Norbi, Ida Nowakowska , Marcelina Zawadzka, Olek Sikora i prowadzący „Dzień Dobry Bardzo” w Radiu ZET Robert Karpowicz.