Zamknij

''Misiaki w komplecie''. Nowe zdjęcie sześcioraczków zauroczyło internautów

06.10.2019 11:57
Sześcioraczki
fot. Instagram.com

Sześcioraczki spod Krakowa rosną jak na drożdżach. Klaudia Marzec opublikował na Instagramie zdjęcie maleństw przebranych w strój misia. Fotografia zachwyciła internautów. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

''Misiaki w komplecie  I to wystarczy ❤️'' - napisała pod zdjęciem Klaudia Marzec, mama pierwszych polskich sześcioraczków. 

Sześcioraczki przyszły na świat 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie w 29. tygodniu. Noworodki ważyły od 890 g do ok. 1300 g. Do domu wypisywane były stopniowo nie tylko ze względu na konieczność badań, ale też m.in. po to, jak wyjaśniali lekarze, aby przyzwyczajać rodziców do nowej sytuacji.

10 września ze szpitala wypisana została Malwina, ostatnia z rodzeństwa. W domu w Tylmanowej na Malwinę czekały Kaja, Nela, Zosia, Filip i Tymon, a także 2,5-letni brat Oliwier.

Sześcioraczki na spacerze z wózkami Radia ZET

17 lipca Radio ZET ruszyło do Krakowa, by spotkać się z rodzicami sześcioraczków i wręczyć im wcześniej obiecane dwa piękne, specjalne wózki. Pod koniec września w mediach społecznościowych mama Filipa, Tymona, Zosi, Kai, Meli i Malwiny opublikowała zdjęcie ze wspólnego spaceru. Wózki Radia ZET przeszły pierwsze testy obciążeniowe. 

Zobacz także

Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie. Taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

RadioZET.pl/Instagram