Zamknij

9-letnie dziecko prowadziło motor. Doszło do wypadku. Lądował helikopter LPR

13.07.2020 13:16
Śmigłowiec LPR
fot. East News/Jakub Kaminski (zdjęcie ilustracyjne)

Teodorów (woj. łódzkie). Do wypadku doszło w niedzielę późnym popołudniem. 9-latka w poważnym stanie przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Łodzi.

9-letni chłopiec kierujący motocyklem crossowym uderzył w bok osobowego volkswagena — przekazał Grzegorz Stasiak z tomaszowskiej policji. Dziecko doznało poważnych obrażeń i trafiło do szpitala.

9-latek na motorze uderzył w auto

Do wypadku doszło w niedzielę późnym popołudniem. 9-latek, który jechał jednośladem to mieszkaniec gminy Brójce. "Ustalono, że kierującym niezarejestrowanym jednośladem typu mini cross, który nie posiada również obowiązkowego ubezpieczenia OC, był 9-letni mieszkaniec gminy Brójce" - przekazał Grzegorz Stasiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Chłopiec, wyjeżdżając z podporządkowanej drogi gruntowej na trasę relacji Teodorów-Kotliny, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu drogą powiatową w kierunku Kotlin osobowemu volkswagenowi

- poinformował policjant.

Zobacz także

Chłopiec jest w stanie stabilnym. Aktualnie przebywa na oddziale chirurgicznym szpitala Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (ICZMP) - przekazał rzecznik placówki Adam Czerwiński.

Zobacz także

Samochodem kierował 70-letni mieszkaniec gminy Będków. 9-latka przetransportowano helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z łódzkich szpitali.  "Przedmiotem ustaleń będzie to, kto umożliwił 9-latkowi kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej" - poinformował policjant.

RadioZET.pl/PAP