Zamknij

Tomasz Lis miał udar? SE: Najbliższe dni są decydujące

12.12.2019 12:22
Tomasz Lis
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Tomasz Lis trafił we wtorek wieczorem do szpitala w Olsztynie. Jak dowiedział się nieoficjalnie „Super Express”, dziennikarz miał udar i czeka na operację.

Tomasz Lis trafił do szpitala podczas wizyty w Olsztynie, gdzie miał przeprowadzić wywiad z sędzią Pawłem Juszczyszynem, sędzią, który powołując się na wyrok TSUE, zażądał od Kancelarii Sejmu list poparcia członków nowej KRS.

Jak informował w środę lokalny portal olsztyn.wm.pl, 53-letni dziennikarz i redaktor naczelny „Newsweeka”, źle się poczuł i trafił na badania do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Według lokalnych mediów Lis przebywał na oddziale intensywnej terapii, a jego stan określano jako ciężki.

Tomasz Lis miał udar?

"Wszystko jest pod kontrolą, a informacje o rzekomym »stanie ciężkim« są całkowicie nieprawdziwe" - napisała późnym wieczorem na Twitterze dziennikarka Hanna Lis, żona Tomasza Lisa.

W czwartek nowe, nieoficjalne informacje o zdrowiu dziennikarza przekazał „Super Express”. Stan zdrowia Tomasza Lisa uległ poprawie. Obecnie jest rozintubowany, kontaktuje, wie kim jest, ma świadomość. Najbliższe dwa, trzy dni są decydujące gdyż może nastąpić udar wtórny – czytamy w „SE”.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Wtórny udar mózgu: przyczyny udaru po udarze 

To nie pierwsze problemy zdrowotne Tomasza Lisa. Kilka lat temu dziennikarz zasłabł po przebiegnięciu maratonu. "Po tamtym 3.03.16 miałem udar i cztery szpitale. Powiedzieli mi, że byłem o milimetr od śmierci. Więc czasem warto zwolnić" - wspominał w 2017 roku na Twitterze. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express