Zamknij

Waldemar B. w szpitalu. Były senator PiS zakatował swojego psa

16.04.2021 12:53
Waldemar B
fot. Facebook

Były senator PiS Waldemar B., który usłyszał niedawno zarzuty ws. znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, trafił do szpitala. Były senator opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z oddziału. "WSZYSTKO W RĘKACH PANA BOGA! Mam nadzieję, że pozwoli mi przeżyć. Wbrew woli niemieckich mediów i lewackich troli opętanych przez diabła, którzy wylewają na mnie kubły pomyj" - napisał.

Waldemar B. usłyszał zarzut "znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem w ten sposób, że przywiązał zwierzę do haka holowniczego samochodu, ruszył i zwiększając prędkość, tak że pies nie nadążył, przewrócił się i był ciągnięty". Jak ustaliła sekcja zwłok, zwierzę doznało "obrażeń narządów wewnętrznych skutkujących niewydolnością krążeniowo-oddechową", w następstwie których straciło życie. Waldemarowi B. grozi do 5 lat więzienia.  O sprawie pisaliśmy na radiozet.pl.

Były senator PiS nie trafił do aresztu. W mediach społecznościowych poinformował, że przebywa w szpitalu. "WSZYSTKO W RĘKACH PANA BOGA! Mam nadzieję, że pozwoli mi przeżyć. Wbrew woli niemieckich mediów i lewackich troli opętanych przez diabła, którzy wylewają na mnie kubły pomyj" - napisał.

Waldemar B. zakatował na śmierć swojego psa. Były senator PiS trafił do szpitala

Po publikacji zdjęcia ze szpitala, część internautów szybko zwróciła uwagę na istotny szczegół. Waldemar B., leżał bowiem na łóżku, na którym widoczne jest charakterystyczne "serduszko" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - organizacji, do której środowisko prawicy nastawione jest nieprzychylnie. Niedługo potem, Waldemar B. skasował zdjęcie. Sprawę skomentował szef Orkiestry Jurek Owsiak.

wal wpsp
fot. Facebook/ Waldemar B.

"Niestety nie leży Pan na tym, które kupiliśmy my. Życzę Panu, aby pomoc dla Pana była skuteczna, bo ma być ona skuteczna bez względu na poglądy, kolory, religię i… poczynania" - napisał Owsiak

"Życzę Panu, aby doszedł Pan do sił i kiedy będzie mógł Pan opuścić szpital, aby każdy następny dzień i następny i następny spędził Pan na ośmiogodzinnej pracy, podkreślam wytężonej pracy, w schronisku dla zwierząt - do końca świata i jeden dzień dłużej" - dodał.

Waldemar B. leży na łóżku kupionym przez WOŚP? Były senator usunął zdjęcie ze szpitala

"I żeby nie przyszło Panu do głowy od tego uciekać, bo pójdzie Pan do… piekła. Acha, niech Pan wypatruje, może gdzieś na jakimś urządzeniu będzie nasze serduszko!" - podkreślił szef WOŚP.

Waldemar B., to znany na Kaszubach lokalny polityk. W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W lutym 2018 r., po serii antysemickich wpisów w mediach społecznościowych, został zawieszony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii i został senatorem niezrzeszonym. W wyborach 2019 r. starał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego, ale nie dostał się do parlamentu.

RadioZET.pl/ Facebook/ PAP