Zamknij

Strażnicy miejscy w Warszawie grożą strajkiem. "Podwyżki i dymisja"

19.10.2021 06:58

Stołeczni strażnicy miejscy stawiają ultimatum prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu: podwyżki i dymisja Komendanta Straży Miejskiej w Warszawie albo będzie strajk - dowiedział się dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski.

straż miejska grozi strajkiem
fot. Wojtek Laski /East News

Dziennikarz Radia ZET dotarł do pisma, które w tej sprawie do prezydenta Warszawy wysłał Związek Zawodowy Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych. Stołeczny ratusz odpowiada, że podejmie rozmowy ze strażnikami i wyjaśni sytuację w stołecznej Straży Miejskiej.

Warszawscy strażnicy piszą w dokumencie, że sytuacja finansowa i kadrowa w ich służbie "jest katastrofalna". Składają do ratusza swoje postulaty po konsultacjach wśród całej załogi. Żądają podniesienia miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego o 1700 zł z wyrównaniem od września 2019 roku.

Strażnicy miejscy w Warszawie grożą strajkiem

Drugi ze stawianych warunków dotyczy dymisji stołecznego komendanta straży, który ich zdaniem jest odpowiedzialny za doprowadzenie do tej dramatycznej sytuacji. Strażnicy dają Rafałowi Trzaskowskiemu miesiąc na spełnienie żądań. W przeciwnym razie rozpoczną akcję protestacyjną.

IMG_7097
fot.

Niecały miesiąc temu warszawska Straż Miejska obchodziła 30 lecie istnienia. Na obchodach obecni byli m.in prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

RadioZET.pl