Zamknij

Wicedyrektor Muzeum Warszawy zawieszony. Chodzi o wpis nt. Kaczyńskiego na Facebooku

Redakcja
21.01.2019 11:43
Warszawa
fot. Muzeum Warszawy/Wikimedia.Commons

Wicedyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś został zawieszony na jeden miesiąc przez dyrektor muzeum Ewę Nekandę-Trepkę – poinformował w komunikacie stołeczny ratusz. To konsekwencje wpisu, który Trybuś zamieścił w mediach społecznościowych.

W komunikacie podkreślono, że po spotkaniu z dyrektor Muzeum Warszawy Ewą Nekandą-Trepką prezydent stolicy Rafał Trzaskowski przyjął do wiadomości decyzję o zawieszeniu na miesiąc w pełnieniu obowiązków wicedyrektora Muzeum Jarosława Trybusia.

„Dyrektor Jarosław Trybuś został zawieszony na okres jednego miesiąca, cofnęłam swojemu zastępcy pełnomocnictwa. Prezydent do decyzji się przychylił” – mówi dyrektor Ewa Nekanda-Trepka, cytowana w komunikacie ratusza.

Zobacz także

Jarosław Trybuś udostępnił na Facebooku grafikę przedstawiającą nóż, w którego rękojeści ukryty był profil prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wpis był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. O reakcję prezydenta stolicy zaapelował warszawski radny PiS Sebastian Kaleta:

„Winien jestem przeprosiny wszystkim, których dotknąć mogła zszerowana (udostępniona – PAP) przeze mnie wczoraj grafika opublikowana na profilu The Culture of The Poster” – napisał w niedzielę wieczorem na Facebooku Trybuś. Usunął również swój wpis. 

RadioZET.pl/PAP/MP