Zamknij

Kierowca tira wjechał w bus, wielu rannych. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku

24.01.2022 10:59
wypadek zofiówka
fot. PAP

Bardzo groźny wypadek na drodze krajowej 92 w Zofiówce (Łęczna - Lublin). Osiem osób zostało rannych w wyniku zderzenia ciężarówki z busem. Kierowca tira uciekł z miejsca wypadku.

Wypadek na drodze krajowej 92 w Zofiówce. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący tirem jechał od strony Lublina w kierunku Łęcznej i zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o jadący z naprzeciwka bus.

- W wyniku tego zderzenia bus wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Busem podróżowało 13 osób. Osiem osób zostało poszkodowanych. Są to głównie urazy rąk i nóg - powiedziała w poniedziałek starsza aspirant Magdalena Krasna, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej i dodała, że "kierujący tirem nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia".

Zofiówka. Zderzenie busa z ciężarówką. Kilka osób w szpitalu

- Pojazd leżał na prawej stronie, więc ratownicy musieli ewakuować część pasażerów. Nie musieli używać specjalistycznego sprzętu, wystarczyło pousuwać szyby – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" mł. bryg. Robert Gruszecki, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.

Obecnie trwają poszukiwania kierowcy tira. Kierowca busa był trzeźwy. Droga Lublin - Łęczna była zablokowana przez ponad cztery godziny.

"Mundurowi zabezpieczą nagrania z kamer, które znajdują się pomiędzy Lublinem a Łęczną. St. asp. Magdalena Krasna apeluje również o to, aby kierowcy, który poruszali się tą trasą rano przesyłali policji swoje nagrania z kamer samochodowych" - podaje "Dziennik Wschodni".

RadioZET.pl/ Agnieszka Gorczyca (PAP)/ Dziennik Wschodni

C