Zamknij

Zwłoki ciemnoskórego mężczyzny na Podlasiu. Straż Graniczna uratowała uchodźców

19.09.2021 15:40
Straż Graniczna
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Akcja Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej w gminie Michałowo. Na bagnach Straż Graniczna znalazła i uratowała ośmioro uchodźców. W lasach koło Gib policja znalazła zwłoki ciemnoskórego mężczyzny. 

Straż Graniczna w gminie Michałowo w województwie podlaskim uratowała uchodźców, którzy utknęli na bagnach. Rzeczniczka SG potwierdziła w rozmowie z Radiem ZET, że hospitalizacji wymaga siedem osób.

- Dwie kobiety i pięciu mężczyzn trafiło do szpitala, wymagają pomocy lekarskiej. Opieki lekarskiej nie wymagała jedna kobieta, jest w naszej placówce - powiedziała reporterce Radia ZET Annie Józefowicz Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej. Jedną z kobiet, w stanie hipotermii, zabrał śmigłowiec LPR. Pozostałych odwiozły karetki pogotowia.

Zwłoki ciemnoskórego mężczyzny w lasach koło Gib

Z kolei w lasach koło Gib policja znalazła zwłoki ciemnoskórego mężczyzny. To najprawdopodobniej uchodźca. Dwie inne osoby, zatrzymane przez policję w tej okolicy, trafiły do szpitala. Śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny prowadzi prokuratura z Suwałk. 

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości (115 w województwie podlaskim i 68 w województwie lubelskim). Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

RadioZET.pl/Anna Józefowicz

C