Obserwuj w Google News

Katastrofa lotnicza na Pomorzu. Nie żyje pilot śmigłowca

1 min. czytania
10.01.2023 22:53

Katastrofa lotnicza w powiecie starogardzkim. Śmigłowiec runął na ziemię w miejscowości Leśna Jania na Pomorzu. Nie żyje 51-letni mężczyzna.

Policja
fot. Shutterstock

Policja w Starogardzie Gdańskim informuje, że kilka minut przed godziną 19 otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 51-letniego mieszkańca gminy Smętowo Graniczne.

Leśna Jania. Katastrofa śmigłowca, zginął 51-latek

Jak ustalili śledczy, zaginiony mężczyzna około godziny 13 wystartował z terenu prywatnego zielono-czarnym helikopterem marki Robinson R22 i odleciał w nieznanym kierunku. – Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów z pobliskich posterunków oraz Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, którzy byli wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku i prowadzili poszukiwania w terenie – wyjaśnił asp. szt. Marcin Kunka.

Redakcja poleca

Dodał, że w rejon poszukiwań Polska Agencja Żeglugi Powietrznej skierowała śmigłowiec SAR. – O zaginięciu mężczyzny policjanci poinformowali również jednostki ościenne. Po godzinie 21 służby otrzymały informację o odnalezieniu rozbitego helikoptera w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Leśna Jania. Wewnątrz znajdowały się zwłoki pilota – przekazał Kunka.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będzie wyjaśniała Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Byłeś świadkiem czegoś niespodziewanego? Masz temat, którym powinniśmy się zająć?

Zgłoś sprawę przez Czerwony telefon Radia ZET