Zamknij
Pogrzeb w Przewodowie
  • mid-22b19062
  • EN_01545984_0017
  • mid-22b19065
  • 9 Zobacz
fot. PAP, Pawel Wodzynski/East News

W Przewodowie odbył się pogrzeb 60-letniego Bogusława W., jednej z dwóch ofiar eksplozji, do której doszło we wtorek na terenie suszarni zbóż. Uroczystości miały charakter państwowy z ceremoniałem wojskowym. Jak relacjonuje "Fakt", w trakcie nabożeństwa zemdlał jeden z uczestników pogrzebu.

Uroczystości pogrzebowe w Przewodowie rozpoczęły się o godzinie 12 w kościele pw. św. Brata Alberta. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński. Wchodząc do kościoła za trumną przyozdobioną w wiązankę białych kwiatów, jeden z członków rodziny trzymał w rękach zdjęcie zmarłego.

Przewodów. Pogrzeb Bogusława, jednej z ofiar eksplozji

W uroczystościach uczestniczyli m.in. rodzina i bliscy ofiary, wojewoda lubelski Lech Sprawka, doradca prezydenta prof. Dariusz Dudek, przedstawiciel ambasady Ukrainy w Polsce, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Artem Valach z wieńcem w barwach Ukrainy, a także posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz lokalnych, firmy, w której pracował mężczyzna i miejscowej szkoły. W kościele i przed świątynią zgromadzili się także licznie mieszkańcy Przewodowa i okolicznych miejscowości.

– Gdzie jest Bóg, kiedy giną niewinni ludzie? Odpowiedź odnajdujemy w Krzyżu – mówił duchowny, którego słowa cytuje "Fakt". Syn zmarłego Bogusława powiedział, że jego ojciec po wybuchu wojny w Ukrainie pomagał uchodźcom w punktach recepcyjnych. – Robił to, co należało – podkreślił.

Pogrzeb miał charakter państwowy, jednak zgodnie z wolą rodziny władze prosiły o uszanowanie prywatności bliskich mężczyzny. Na miejscu była kompania honorowa z 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego.

62-letni Bogusław W. był jedną z dwóch ofiar eksplozji, do której doszło we wtorek na terenie suszarni zbóż w Przewodowie. Pogrzeb drugiej ofiary, 60-letniego Bogdana C. zaplanowany jest w niedzielę o godzinie 13.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Fakt