Zamknij

Chiny. Tragedia podczas górskiego ultramaratonu. Ratownicy znaleźli 21 ciał

23.05.2021 08:58
21 osób zmarło podczas ultramaratonu w górach
fot. STR/AFP/East News

Do co najmniej 21 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ekstremalnie trudnych warunków pogodowych, które zaskoczyły uczestników 100-kilometrowego ultramaratonu górskiego w Chinach - podały w niedzielę media państwowe.

Ponad 170 biegaczy rywalizowało na bardzo trudnej górskiej trasie na terenie malowniczego rezerwatu przyrody w pobliżu miasta Baiyin w prowincji Gansu w Chinach

Podczas ultramaratonu, po około 30 kilometrach biegu, warunki pogodowe uległy gwałtownemu pogorszeniu. Zawodnicy, z których większość była ubrana w lekkie stroje, musieli zmagać się z nagłym obniżeniem temperatury, gradem, marznącym deszczem i silny wiatrem.

Chiny. 21 osób zmarło podczas ultramaratonu

Według agencji Xinhua rozpoczęto zakrojoną na szeroką skalę akcję ratunkową, do której skierowano ponad 1,2 tysiąca ludzi, a także specjalistyczny sprzęt, m.in. drony z kamerami termowizyjnymi.

Ratownicy, którzy pracowali w bardzo trudnych warunkach terenowych i pogodowych, znaleźli 21 ciał. Osiem osób przewieziono do szpitala. Poszukiwana jest jeszcze jedna osoba. Lokalne władze powołały specjalną komisję, która ma przeprowadzić śledztwo w sprawie tej tragedii. 

RadioZET.pl/PAP

C