Zamknij

Polski policjant bohaterem. Na wakacjach uratował topiącą się 5-latkę

04.09.2019 11:41
Policjant uratował dziecko w Egipcie
fot. KWP Poznań

Funkcjonariusz z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w trakcie urlopu w Egipcie uratował topiącą się dziewczynkę. 5-latka krztusiła się i w pewnym momencie zniknęła pod wodą. Nikt z osób będących w jej pobliżu nie zareagował.

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednym z kurortów w egipskiej Hurghadzie. Jak tłumaczyła w środę Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji, sierżant sztabowy Patryk Chrastek z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu właśnie wypoczywał z rodziną w Egipcie. 

Zobacz także

Kiedy kąpał się w basenie pełnym ludzi, zauważył krztuszącą się dziewczynkę, która nagle zanurzyła się pod wodą. Nikt z osób będących w jej pobliżu nie zareagował. Sierżant podpłynął do topiącej się dziewczynki, wyciągnął spod wody i odholował do brzegu.

Zobacz także

– Na powierzchni około 5-letnia dziewczynka zaczęła wypluwać wodę i łapać oddech. Była bardzo zdenerwowana. Po chwili podbiegł do niej niczego nieświadomy tata. Jak się okazało, dziewczynka odpłynęła od rodziców, korzystając z ich nieuwagi – wskazała Pupkowska-Bral. Jak dodała, dzięki czujności funkcjonariusza wypoczynek dla tej egipskiej rodziny nie skończył się tragicznie.

308-258807

RadioZET.pl/PAP/KWP Poznań