Zamknij

Pożary w Australii zabijają misie koala. Zwierzątka są całkowicie bezbronne

21.11.2019 16:26
Misie koala
fot. Twitter/ Screen

Gigantyczne pożary w Australii, które pochłaniają coraz większe obszary lasów, stają się śmiertelnym zagrożeniem dla misiów koala. Lokalne dane wskazują, że w pożarach zginęło jak dotąd 350 zwierząt. Do sieci trafiają przerażające nagrania przedstawiające dramat tych bezbronnych istot.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od kilku tygodni Australia zmaga się z gigantycznymi pożarami buszu. Najnowsze dane wskazują, że żywioł pochłonął już milion hektarów pól i zarośli, a ogień strawił ok. 300 domów. W pożarach zginęło co najmniej kilka osób.

ZOBACZ TAKŻE: Słoń konał w męczarniach. Zwyrodnialcy zakatowali go maczetami

Ogień stanowi także śmiertelne zagrożenie dla kompletnie bezbronnych misiów koala. Do sieci trafia coraz więcej przerażających nagrań i zdjęć ukazujących dramat tych zwierząt.

Według lokalnych danych do tej pory zginęło co najmniej 350 misiów. Na szczęście ludzie nie pozostają obojętni na ich los i sięgają po rozmaite sposoby, aby nieść im ratunek.

Zobacz także

Koala są całkowicie bezbronne wobec szalejących pożarów. Gdy tylko widzą rozprzestrzeniający się ogień, chowają się na drzewach. W ten sposób same uniemożliwiają sobie ucieczkę.

Do akcji ratunkowej zaangażowany został także pies Bear. Potrafi on wywąchać futro koali, a dzięki specjalistycznemu szkoleniu, jakie przeszedł, pomaga strażakom ratować osamotnione misie.

RadioZET.pl/ BBC/ CNN/ Independent

C