Zamknij

Nieznane osoby kłują kobiety w klubach. Ponad 300 ofiar

PAP
31.05.2022 11:41
Tajemnicze ukłucia w klubach
fot. Motortion Films/Shutterstock (ilustracyjne)

Ponad 300 ofiar tajemniczych ukłuć w klubach nocnych i dyskotekach w całej Francji odnotowała policja od końca marca - podała we wtorek stacja informacyjna BFM TV. Ofiary odczuwają różne dolegliwości, u części z nich dochodzi do utraty przytomności.

Ponad 300 klientów klubów nocnych i dyskotek, głównie kobiet, zostało ukłutych przez nieznaną osobę lub osoby. Doniesienia o tego typu zdarzeniach pochodzą z całego kraju, chociaż więcej zgłoszeń pojawiło się w południowej Francji.

Dotychczas nie udało się zidentyfikować sprawców. Ofiary czasami chorują i mogą odczuwać uderzenia gorąca, zawroty głowy, a nawet utratę przytomności lub czucia. Skutki ukłuć u niektórych występują natychmiast, a u innych dopiero po pewnym czasie.

Tajemnicze ukłucia w klubach. Policja prowadzi śledztwo

Śledczy zlecili przeprowadzenie badań toksykologicznych, serologicznych i moczu ofiar. W ich ciałach nie zidentyfikowano żadnej konkretnej substancji, poza śladami alkoholu lub konopi indyjskich.

Podobne zjawisko w dyskotekach zidentyfikowano również w Wielkiej Brytanii. W styczniu brytyjska policja odnotowała około 1300 doniesień o tajemniczych ukłuciach (needle spiking) – podała BFM TV.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Katarzyna Stańko

C