Zamknij

Nora Quoirin nie żyje. Zaginiona 15-latka odnaleziona martwa w dżungli

13.08.2019 16:40
Nora Quoirin
fot. Twitter.com

Nora Quoirin nie żyje. Ciało zaginionej na wakacjach w Malezji 15-latki odnalazła miejscowa policja - informuje BBC. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Nora Quoirin przybyła do Malezji ze swoimi rodzicami na dwutygodniową „podróż życia”. Rodzina zatrzymała się w hotelu w kurorcie Dusun , na skraju lasu deszczowego w pobliżu stolicy kraju, Kuala Lumpur. W niedzielę, 4 sierpnia, około godziny 6:30 rodzice 15-latki odkryli, że ich córka zniknęła. Okno w jej pokoju było otwarte na oścież.

Nora Quoirin nie żyje. Ciało odnaleziono 2 km od hotelu 

We wtorek ratownicy z Malezji znaleźli ciało dziewczyny. Policja poinformowała, że rodzice 15-letniej Nory Quoirin zidentyfikowali ciało córki. Na środę zaplanowano wykonanie sekcji zwłok nastolatki. Według korespondenta BBC Howarda Johnsona, ciało 15-latki znaleziono nieco ponad 2 km od Dusun.

Zastępca szefa policji Malezji Mazlan Mansor powiedział, że Nora została znaleziona obok strumienia w „dość pagórkowatym” obszarze plantacji i nie miała na sobie żadnej odzieży. Jak podaje agencja Associated Press, w masowej operacji poszukiwawczej brały udział psy tropiące, elitarne siły komandosów. W śledztwie pomagała również policja z Irlandii, Francji i Wielkiej Brytanii.

W poniedziałek zrozpaczeni rodzice Nory wyznaczyli nagrodę w wysokości10 000 funtów za pomoc w znalezieniu córki. 

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC