Zamknij

12-latka zastrzelona w Szwecji pochodziła z Polski? Była ofiarą wojny gangów

03.08.2020 20:44
Norsborg zabójstwo 12-latki
fot. Jurgen Schmidt/Twitter

Znicze, kwiaty oraz maskotki ułożyli dziś w szwedzkim Norsborg znajomi śmiertelnie postrzelonej 12-letniej Adriany. Szwedzki serwis podał, że ofiara ma polskie pochodzenie.

Mająca 12 lat Adriana została postrzelona w nocy z soboty na niedzielę przy stacji benzynowej w dzielnicy Norsborg. Lokalna policja podała, że seria strzałów padła z przejeżdżającego samochodu, dosięgając dziewczynę przebywającą przed całodobową restauracją.

Do tej pory nikt nie został w tej sprawie zatrzymany. Trwają przesłuchania świadków oraz analiza monitoringu. Nastolatka stała się zapewne ofiara wojny gangów.

12-letnia Adriana postrzelona na ulicy. Miała polskie pochodzenie?

Zobacz także

Koledzy i koleżanki Adriany, według których jej ojcem jest Irańczykiem, a matka Polką, ułożyli ze zniczy serce. Na miejscu zbrodni znajomy ofiary płakali, obejmowali się wzajemnie.

Portal Fria Tider podał, że 12-latka miała polskie pochodzenie. Jednak szwedzka policja odmówiła PAP potwierdzenia, z jakiego kraju jest tragicznie zmarła dziewczyna. Mundurowi nie chcą udzielać żadnych szczegółowych informacji na czas śledztwa.

Zobacz także

Szwedzka telewizja SVT podała z kolei, że tuż przed śmiercią Adriana przebywała na spacerze z psem. Media przypominają też, że nastolatka jest kolejną przypadkową ofiarą wojny gangów, której nie powstrzymała szeroko zakrojona operacja służb pod kryptonimem Szron.

RadioZET.pl/PAP/Friatider.se/