Zamknij

"Polska będzie narażona na rosyjskie rakiety". Baszyrow grozi "odwetem"

14.04.2022 11:43

Rosyjski separatysta Marat Baszyrow grozi Polsce "odwetem" w przypadku przyjęcia przez nasz kraj broni atomowej. "Rosyjska propaganda kontynuuje nagłaśnianie przekazu, który służyć ma zastraszaniu Polski i Polaków" – napisał na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rakiety
fot. Rex Features/East News

Marat Baszyrow to były członek władz na okupowanych przez Rosję terenach samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej. Separatysta posiada obywatelstwo rosyjskie i jest powiązany z oligarchą Wiktorem Wekselbergiem.

"Polska będzie narażona na rosyjskie rakiety". Separatysta grozi "odwetem"

Rebeliant na łamach mediów rosyjskich grozi Polsce "odwetem rosyjskim" w przypadku przyjęcia przez nasz kraj broni atomowej. Jak przekazał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, Baszyrow odgraża się, że w takim scenariuszu Polska "będzie narażona na rosyjskie rakiety".

"Działania propagandy rosyjskiej, która nagłaśnia przekaz Baszyrowa, mają na celu zastraszanie Polski i Polaków, a także wpływanie na decyzje krajów NATO dot. bezpieczeństwa wschodniej Flanki Sojuszu" – dodał i ocenił, że rosyjska propaganda od wielu lat przekonuje, że sojusznicza infrastruktura wojskowa w Polsce będzie skutkowała wzrostem zagrożenia dla Moskwy.

"Działania Rosji są próbą wykazania, że współpraca wojskowa Polski z sojusznikami jest groźna dla społeczeństwa. Celem strategicznym Rosji pozostaje próba trwałego osłabienia poziomu bezpieczeństwa wschodniej Flanki NATO" – podsumował Żaryn.

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl/PAP