Zamknij

Rosyjscy propagandyści grożą atakiem rakietowym. "Wystarczy 10 minut"

18.05.2022 17:10
Yaakov Kedmi
fot. Twitter.com/FCNightingale

Urodzony w Moskwie były izraelski dyplomata groził w rosyjskiej telewizji. Propagandysta Putina powiedział, że Wielka Brytania może za sprawą naddźwiękowej rakiety Zircon w 10 minut zostać odesłana „z powrotem do epoki kamienia”.

Rosjanie nie ustają w formułowaniu gróźb pod adresem Zachodu. W rosyjskiej państwowej telewizji, która jest tubą propagandową Kremla, Yaakov Kedmi groził atakiem na Wielką Brytanię. Urodzony w Moskwie były izraelski dyplomata oświadczył we wtorek, że Rosja ma możliwość zbombardowania tego kraju i zafundowania mu „powrotu do epoki kamienia”.

Były dyplomata grozi Wielkiej Brytanii. "Wystarczy 10 minut"

"Ekspert" powiedział, że nowa rosyjska naddźwiękowa rakieta Zircon powinna zostać tak rozmieszczona, aby zniszczyć 50-60 elektrowni w Wielkiej Brytanii „w ciągu dziesięciu minut”, pogrążając kraj w ciemności.

Kedmi, przemawiając w jednym z najchętniej oglądanych rosyjskich talk-show, powiedział, że użycie pocisku Sarmat – o którym mówi się, że jest w stanie przenosić 12 głowic nuklearnych – byłoby „przesadą” w przypadku Wielkiej Brytanii.

– To przesada. Sarmat jest za dobry, za duży na Wielką Brytanię – powiedział Kedmi w państwowym rosyjskim kanale telewizyjnym. - W ogóle nie ma potrzeby używania tak wielkiej broni. Wystarczy jeden lub półtora strzału pociskiem Zircon z wielozadaniowego okrętu podwodnego. W ciągu dziesięciu minut zniknie około 50 lub 60 brytyjskich elektrowni. A cała Wielka Brytania powróci do epoki kamienia - dodał.

- Wystarczy 10 minut. Nic więcej nie potrzeba - grzmiał na antenie.

Wcześniej inny propagandysta telewizyjny Dmitrij Kisielow opowiadał się za uderzeniem w Wielką Brytanię dronem nuklearnym Posejdon oraz pociskiem Sarmat, znanym również jako Satan-2.

Słowa Kedmiego to reakcja na szczerą ocenę wojny w Ukrainie analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Khodarenoka. - Cały świat jest przeciwko nam, nawet jeśli nie chcemy tego przyznać - powiedział na antenie rosyjskiej państwowej telewizji, ku zaskoczeniu opinii publicznej i rosyjskich propagandystów. Dodał, że "nuklearne pobrzękiwanie szabelką wygląda dość zabawnie".

RadioZET.pl

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO:

C