Zamknij

Pentagon ma 180 dni na odtajnienie informacji na temat UFO

05.01.2021 22:37
UFO
fot. Shutterstock

Już niebawem Pentagon odtajni informacje na temat UFO. Zapis o podaniu tych informacji do wiedzy publicznej znalazł się w ustawie budżetowej USA na rok 2021. Pentagon ma na to 180 dni.

UFO, czyli niezidentyfikowany obiekt latający, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie musi oznaczać statku kosmitów. UFO to określenie obiektu latającego nieznanego pochodzenia - najprawdopodobniej wysoce zaawansowanej technologii wojskowej państw trzecich. Niezidentyfikowanym obiektem może być także maszyna pochodzenia kosmicznego.

Ustawa budżetowa USA na rok 2021 zakłada przeznaczenie funduszy na badania nad UFO. Zobowiązuje ona ponadto Pentagon do ujawnienia raportu na temat UFO, opartego na wiedzy amerykańskiego wojska. Pentagon ma na to 180 dni.

Pentagon w ciągu 180 dni ujawni informacje na temat UFO

W ramach ustawy ma powstać jednolita baza danych na temat UFO. Zbierane będą także i systematyzowane wszelkie informacje na temat temat niezidentyfikowanych obiektów latających od wszystkich organizacji wywiadowczych.

Zobacz także

Coraz częstsze spotkania z UFO budzą obawy władz amerykańskich, że Chiny, czy Rosja, mogą dysponować nieznanymi technologiami wojskowymi.

Pierwsze raporty na temat zarejestrowania UFO Pentagon opublikował w kwietniu 2020 roku. Wiadomo, że nagrania były prawdziwe, a obiektów nie udało się zidentyfikować. Wspomniane trzy nagrania pochodzą z 2004 i 2015 roku. Piloci F/A-18 Hornet należących do US Navy nagrali wówczas nietypowo zachowujące się, szybko poruszające się obiekty o owalnych kształtach.

RadioZET.pl/ Independent/ Military.com