Zamknij

Poszedł do szpitala na zabieg. Omyłkowo został...obrzezany

06.08.2019 14:19
Obrzezany w szpitalu
fot. Shutterstock

70-letni Brytyjczyk otrzymał 20 tys. funtów odszkodowania po tym, jak padł ofiarą pomyłki podczas zabiegu pęcherza moczowego. Wskutek pomylenia go z innym pacjentem został bowiem...obrzezany. 

Mieszkający w Leicester (środkowa Anglia) Terry Brazier udał się do tamtejszego szpitala na cytoskopię. To standardowy w ramach urologii zabieg polegający na umieszczeniu we wnętrzu pęcherza moczowego specjalnej kamerki, a także wstrzyknięciu do ścianek pęcherza botoksu. Ma to na celu częściowe sparaliżowanie mięśni pęcherza i przyniesienie ulgi w nietrzymaniu moczu. 

Pomyłka w szpitalu

– Poszedłem na operację wstrzyknięcia botoksu do ścianki pęcherza moczowego, a zostałem obrzezany – powiedział w rozmowie z „Daily Star”. „Nie wiedzieli, co powiedzieć, gdy dowiedzieli się, że mi to zrobili” – dodał, opisując reakcję lekarzy. 

Zobacz także

Brazier najprawdopodobniej został pomylony z innym pacjentem, którego miał czekać wspomniany wyżej zabieg obrzezania. Andrew Furlong, dyrektor szpitali uniwersyteckich w Leicester, wyraził „głębokie i prawdziwe ubolewanie z powodu zaistniałego błędu”.

Odszkodowanie dla pacjenta

– Chciałbym raz jeszcze przeprosić pana Braziera – stwierdził cytowany przez „Guardiana”. „Traktujemy takie sytuacje bardzo poważnie. Przeprowadziliśmy szczegółowe dochodzenie, by upewnić się, że wyciągnęliśmy wnioski z tego incydentu” – dodał. 

Zobacz także

70-letni pacjent otrzymał 20 tysięcy funtów odszkodowania z tytułu pomyłki lekarskiej. „Pieniądze nigdy nie mogą cofnąć tego, co się stało, ale mamy nadzieję, że ta wypłata zapewni jakąś rekompensatę” – przyznał dziennikarzom Furlong. 

RadioZET.pl/dailystar.co.uk/Guardian