Zamknij

Nowe fakty ws. wypadku polskich turystów w Egipcie. Trzy osoby wciąż w szpitalu

20.10.2019 11:27
Nowe fakty ws. wypadku polskich turystów w Egipcie. Trzy osoby wciąż w szpitalu
fot. Adam Staskiewicz/East News

Trzech polskich turystów rannych w wypadku autokaru w Egipcie wciąż przebywa w szpitalu. Jedna osoba przeszła wczoraj operację w szpitalu w Hurghadzie, kolejna ma ją przejść dzisiaj. Wszyscy poszkodowani są w stanie niezagrażającym życiu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O wypadku autokaru z polskimi turystami w Egipcie informowaliśmy wczoraj.

Jedna osoba opuściła szpital

Trzech polskich turystów, którzy zostali ranni w wypadku, wciąż jest w szpitalu.

Przypomnijmy, ze do zdarzenia doszło w miejscowości Marsa Alam. W autokar, którym podróżowało 16 turystów z Polski, uderzyła ciężarówka. 4 osoby zostały ranne.

Zobacz także

Jedna z nich już opuściła szpital – dowiedziało się w niedzielę Radio ZET w trakcie rozmowy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Zobacz także

Pozostałe trzy osoby przebywają nadal w szpitalu, ale są w dobrym stanie i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jedna osoba została przewieziona do Hurghady, gdzie przeszła operację. Kolejna, w szpitalu w Marsa Alam, przejdzie ją dzisiaj. Trzeci ranny, który został najmniej poszkodowany, musi zostać jeszcze pod obserwacją lekarską.

Zobacz także

Służby konsularne są w stałym kontakcie z miejscowymi władzami. Pozostali turyści, którzy jechali autokarem, zostali przewiezieni do hotelu. MSZ nie ma na razie informacji o tym, czy osoby te zamierzają wrócić do kraju czy będą kontynuować urlop.

Po cały zdarzeniu kierowca ciężarówki miał odjechać z miejsca wypadku.

 

RadioZET-Daniel Wrzos/RadioZET.pl

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce