Obserwuj w Google News

Atak nożownika w szpitalu w Świdnicy. 84-letni napastnik ma psychozę

Redakcja
1 min. czytania
29.01.2019 16:09
Zareaguj Reakcja

Świdnicka prokuratura zdecydowała o przedstawieniu zarzutów 84-letniemu Romanowi G., który w niedzielę rano ranił nożem w sali szpitalnej dwóch innych pacjentów. Zarzuty zostaną jednak ogłoszone podejrzanemu, dopiero kiedy jego stan się „ustabilizuje”. Biegli stwierdzili u niego psychozę.

Atak nożownika w szpitalu w Świdnicy. 84-letni napastnik ma psychozę
fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W niedzielę rano na oddziale wewnętrznym jednej z sal świdnickiego szpitala 84-latek ranił nożem dwóch innych pacjentów – 98-letniego mężczyznę oraz 85-latka. Uderzył też interweniującą pielęgniarkę.

Atak nożownika w szpitalu w Świdnicy. Rannych dwóch pacjentów i pielęgniarka

We wtorek prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu 84-letniemu Romanowi G. trzech zarzutów.

– To próba zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 98-letniego mężczyzny poprzez zadanie mu 30 ciosów nożem, próba zabójstwa drugiego z mężczyzn oraz uszkodzenia ciała pielęgniarki, która została co najmniej dwukrotnie uderzona w głowę i plecy metalową częścią łóżka szpitalnego – poinformował Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Marek Rusin dodał przy tym, że podejrzany obecnie przebywa w szpitalnej izolatce, a zarzuty zostaną mu przedstawione po tym, jak się „ustabilizuje”. Z opinii biegłego wynika, że 84-latek jest w stanie psychozy.

Śledztwo prowadzone jest też w kierunku narażenia pacjentów i personelu szpitala na niebezpieczeństwo. Prokuratorzy chcą sprawdzić, jakie są procedury w szpitalu i czy nie doszło w nim do zaniedbań w związku z wniesieniem i posiadaniem przez Romana G. noża, tzw. kozika.

RadioZET.pl/PAP/JŚ