Obserwuj w Google News

„Mamy w kraju kryzys uchodźczy”. Duda zaapelował o pomoc dla Polski

Katarzyna Witwicka
1 min. czytania
16.03.2022 18:00
Zareaguj Reakcja

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Ankarze zaapelował o wsparcie dla Polski. Jak mówił, kryzys uchodźczy jest obecnie głównym wyzwaniem dla naszego kraju.

Duda apeluje o pomoc ws. uchodźców
fot. PAP/Leszek Szymański

Wojna w Ukrainie sprawiła, że każdego dnia setki tysięcy uchodźców ucieka z zaatakowanego przez Rosję kraju. Do Polski od początku wojny przybyło już prawie 2 mln Ukraińców.

Na problem uchodźczy w Polsce podczas spotkania z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem uwagę zwrócił prezydent Andrzej Duda.

Duda apeluje o wsparcie. „Mamy kryzys uchodźczy”

-Dzisiaj mamy kryzys uchodźczy w naszym kraju. Apeluję do całej wspólnoty międzynarodowej o pomoc dla Polski - powiedział w środę w Ankarze prezydent Andrzej Duda.

To już prawie 2 mln uchodźców, którzy przybyli do Polski. Do wczoraj było ponad 1,8 mln ludzi, dzisiaj zapewne ta liczba zbliża się do 2 mln, dlatego że szacujemy, że mniej więcej ok. 100 tys. uchodźców dziennie przybywa do Polski - Andrzej Duda

Prezydent dodał, że to wyzwanie dla Polski. - Śmiało można mówić, że dzisiaj mamy kryzys uchodźczy w naszym kraju. Jeżeli nie otrzymamy wsparcia międzynarodowego, będziemy w bardzo trudnej sytuacji – podsumował Duda.

Redakcja poleca

Trwa wojna na Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową .

RadioZET.pl/PAP

WOJNA W UKRAINIE NA ŻYWO [RELACJA]