Obserwuj w Google News

12-latka wypadła z okna wieżowca. Dziecko zginęło na miejscu

2 min. czytania
05.01.2022 14:07
Zareaguj Reakcja

12-letnia dziewczynka wypadła z okna na 10. piętrze bloku w Gorzowie Wielkopolskim. Tragedia wydarzyła się w sylwestra. Sprawę bada prokuratura.

wypadek
fot. Adam STASKIEWICZ/East News (zdj. ilustracyjne)

12-latka wypadła z okna bloku w Gorzowie Wielkopolskim. Do tragedii doszło w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia przy ul. Matejki 61. O zdarzeniu portal gorzowianin.com poinformował jeden z czytelników. 

Gorzów Wielkopolski. 12-latka wypadła z okna. Jest śledztwo

Dziewczynka miała wyskoczyć z 10. piętra. Na miejscu pracowali policjanci oraz ratownicy medyczni. Jak donosi portal gorzowianin.com, przez godzinę przeszukiwali plac zabaw tuż pod balkonem. Niestety dziecko zginęło na miejscu.

Redakcja poleca

Tragiczną informację potwierdził w rozmowie z portalem gorzowianin.com rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Łukasz Gospodarek. - Potwierdzam, że doszło do tragicznego zdarzenia i śmierci dziewczynki, która najprawdopodobniej wyskoczyła z okna. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator, były prowadzone czynności i zabezpieczano ślady - powiedział. 

Jak dodał, ciało dziewczynki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. - Śledztwo prowadzone jest pod kątem nakłaniania do popełnienia samobójstwa - podsumował Gospodarek. Artykuł 151 kodeksu karnego mówi, że "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat".

Co robić, jeśli podejrzewasz, że ktoś w twoim otoczeniu chce popełnić samobójstwo? Nie zostawiaj go samego. Gdzie osoby będące w kryzysie samobójczym mogą szukać pomocy?

  • Centrum Wsparcia: 800 70 2222
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • www.liniawsparcia.pl
  • www.pokonackryzys.pl
  • Numer alarmowy: 112.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/gorzowianin.com