Obserwuj w Google News

Ogromna, jadowita skolopendra wypełzła z prania. Szok w warszawskim mieszkaniu

Redakcja
1 min. czytania
28.01.2019 13:06
Zareaguj Reakcja

Stołeczni strażnicy miejscy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Po mieszkaniu na warszawskiej Pradze-Południe miał biegać „bardzo podejrzanie wyglądający robak”. Okazało się, że z prania wypełzła skolopendra paskowana. Po odłowieniu została przewieziona do zoo.

straż miejska
fot. ivan_kislitsin/shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Duży i podejrzanie wyglądający robak”

– W sobotę, 26 stycznia Ekopatrol otrzymał pilne zlecenie z Pragi–Południe. Po mieszkaniu miał biegać bardzo duży i podejrzanie wyglądający robak – poinformował w poniedziałek insp. Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

„W mieszkaniu przerażona matka z dzieckiem”

Strażnicy pojechali na miejsce.

W granatach kupionych w Lidlu znaleziono pająka

– W mieszkaniu zastaliśmy przerażoną matkę z półtorarocznym dzieckiem. Z jej relacji wynikało, że zbierając suche pranie, wypełzło z niego dziwne stworzenie – relacjonował inspektor Jabraszko.

EN_01354217_3124
fot.

fot. Alexpunker/easyfotostock/Eastnews

Strażnicy sprawdzili, co to za „stwór” i okazało się, że to skolopendra paskowana. Jest ona największą i najmasywniejszą skolopendrą zamieszkującą Europę. Ta z warszawskiego mieszkania miała 12 centymetrów długości i była jadowita.

W mieszkaniu znaleziono wylinkę węża. Policja poszukuje gada

– Jest duże prawdopodobieństwo, że uciekła hodowcy – stwierdził Jabraszko. Funkcjonariusze po odłowieniu skolopendry pomogli kobiecie sprawdzić mieszkanie, by mieć pewność, że nie ma w nim więcej tego rodzaju drapieżników. Skolopendra została przewieziona do warszawskiego zoo.

Skolopendra paskowana to jeden z niewielu gatunków skolopendr zamieszkujących Europę południową. Jej naturalne środowisko to wzgórza oraz góry Hiszpanii, Francji, Włoch, Grecji, a także Afryki Północnej.

RadioZET/PAP/JZ