Obserwuj w Google News

Płetwonurek z Żar odnalazł ciało Kacperka. ”Rozmawiałem z matką, polały się łzy”

2 min. czytania
10.05.2020 13:53
Zareaguj Reakcja

3,5-letni Kacperek z Nowogrodźca nie żyje. W rzece Kwisa w sobotę rano ciało chłopca odnalazł Marcel Korkuś, zawodowy płetwonurek z Żar. ''Kacperek jest z aniołkami. Wyrazy współczucia dla rodziny'' - napisał w mediach społecznościowych. 

Marcel Korkuś
fot. Facebook.com/Marcel Korkuś
  • Poszukiwania Kacperka trwały od poniedziałku 27 kwietnia. W sprawę zaangażował się były detektyw Krzysztof Rutkowski.
  • W rzece Kwisa w Nowogrodźcu znaleziono w sobotę ciało dziecka. Kacperek został rozpoznany przez krewnego.
  • Ciało 3,5-letniego Kacperka odnalazł płetwonurek z Żar.

31-letni Marcel Korkuś, płetwonurek z Żar i dwukrotny rekordzista Guinnessa w nurkowaniu wysokogórskim brał udział w poszukiwaniach chłopca od samego początku.

3,5-letni Kacperek zaginął w poniedziałek wieczorem - 27 kwietnia. Chłopiec przebywał ze swoim ojcem na terenie ogrodów działkowych w Nowogrodźcu, które są niedaleko rzeki Kwisa. 

Ciało Kacperka odnaleziono w rzece Kwisa 

Podczas kilkunastu dni poszukiwań Kacperka, służby przeszukały kilkaset hektarów terenu. Przeszukano tamę i brzegi rzeki Kwisa z obu stron. W poszukiwaniach wykorzystywano m.in. sonary, roboty podwodne i drony. Przełom nastąpił w piątek, gdy Marcel Korkuś postanowił ponownie sprawdzić koryto rzeki w pobliżu miejsca zaginięcia chłopca. 

Zacząłem od nowa i sprawdzałem całe koryto metr po metrze (...) W poszukiwaniach używałem m.in. kamery. Wieczorem po powrocie do domu sprawdziłem z niej obraz, tak na wszelki wypadek. Okazało się, że przepłynąłem tuż obok zwłok

- powiedział płetwonurek z Żar w rozmowie z ''Faktem''. 

W sobotę o poranku funkcjonariusze policji wodnej razem z płetwonurkiem rozpoczęli sprawdzenie wyznaczonego miejsca. Ciało Kacperka odnaleziono po kilku minutach.  

Rozmawiałem z matką, polały się łzy. Podziękowała mi za to, że ulżyłem jej cierpieniom. Wolała poznać nawet najgorszą prawdę niż żyć w nieświadomości

- dodaje Marcel Korkuś. 

3,5-letni Kacperek nie żyje. Matka apeluje: przestańcie oczerniać ojca chłopca

''Kacperek jest z aniołkami. Wyrazy współczucia dla rodziny. Dziękuję Policji za wspólne działania oraz wszystkim osobom, które wspierały mnie w ostatnich dniach. Szczególnie Klub Płetwonurków OSP - ORW "Pinoter", Szymon Ebertowski za wielokrotną asekuracje z brzegu oraz firmie Magorex za wsparcie materiałowe'' - napisał na swoim Facebooku Marcel Korkuś.

3,5-letni Kacperek nie żyje. Ojciec chłopca z zarzutami 

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu. W poprzednią środę ojciec chłopca usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

W sprawie przesłuchano m.in. matkę Kacperka i mężczyznę, z którym ojciec dziecka przebywał na terenie ogródków działkowych. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Fakt