Obserwuj w Google News

Pijana nauczycielka uczyła w szkole. Miała 2,5 promila alkoholu

1 min. czytania
28.09.2020 17:34
Zareaguj Reakcja

Kalisz. Pijana nauczycielka prowadziła zajęcia dla uczniów. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijana nauczycielka
fot. East News/Adam STASKIEWICZ

W ubiegły czwartek policja została wezwana do Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu przez dyrekcję placówki. Z zawiadomienia wynikało, że jedna z nauczycielek może być pod wpływem alkoholu — przekazała rzecznika prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Kalisz. Pijana nauczycielka prowadziła lekcje

Woń alkoholu od 48-letniej nauczycielki wyczuł jeden z rodziców, który odbierał swoje dziecko z placówki. Kobieta oprócz tego, że była wychowawczynią uczniów klasy pierwszej, pracowała także jako opiekunka na świetlicy.

Badanie stanu trzeźwości kobiety przeprowadzone na miejscu interwencji potwierdziło podejrzenia. W organizmie kobiety wykryto 2,5 promila alkoholu - Anna Jaworska-Wojnicz

Rzeczniczka policji przekazała, że aktualnie prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie "w związku z podjęciem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu, za co grozi kara aresztu lub grzywna".

Ludzkie szczątki zakopane na polu. Trwa identyfikacja

Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że dyrektorka szkoły zawiesiła nauczycielkę w czynnościach służbowych i przekazała sprawę do rzecznika dyscyplinarnego.

RadioZET.pl/PAP