Obserwuj w Google News

Koszmarna śmierć 30-latka. "Został przygnieciony"

Magdalena Barszczak
1 min. czytania
05.10.2022 17:15
Zareaguj Reakcja

30-latek zginął na terenie kamieniołomu w Kostrzy (woj. dolnośląskie). Mężczyzna został przygnieciony blokiem granitu.

pogotowie i śmigłowiec LPR
fot. GERARD/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Do tragedii doszło w środę przed godziną 8. Straż pożarną poinformowano o wypadku w kamieniołomie. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, karetka pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kostrza. Wypadek w kamieniołomie. Nie żyje 30-latek

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że mężczyzna został przygnieciony przez blok granitowy – przekazał mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Redakcja poleca

Strażak wyjaśnił w rozmowie z portalem swidnica24.pl, że do momentu nadejścia pomocy 30-latek został wyciągnięty spod bloku – prawdopodobnie przez pracowników zakładu. - Dalszymi czynnościami zajmował się zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyzny nie udało się uratować - poinformował.

Informację potwierdziła także Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. – Na terenie jednego z wyrobisk w gminie Strzegom 30-letni pracownik został przygnieciony blokiem granitowym. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych - przekazała.

O wypadku poinformowano także Państwową Inspekcję Pracy oraz Okręgowy Urząd Górniczy. - Na miejscu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora – powiedziała policjantka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/swidnica24.pl