,

Apelacja Brunona Kwietnia. Wyrok 19 kwietnia

Redakcja
06.04.2017 14:31

Do 19 kwietnia krakowski Sąd Apelacyjny odroczył w czwartek ogłoszenie wyroku w sprawie Brunona Kwietnia, nieprawomocnie skazanego na 13 lat pozbawienia wolności za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm.

Brunon
fot. East News

Czwartek był drugim dniem rozpoznawania apelacji obrońców Brunona Kwietnia. Na niejawnej rozprawie sąd wysłuchiwał ich wystąpień oraz stanowiska prokuratora w kwestiach objętych klauzulą tajności. O godz. 13 przywrócił jawność rozprawy, wysłuchał uzupełniających wystąpień obrońcy oraz Brunona Kwietnia i podał informacje o terminie ogłoszenia wyroku.

Co wydarzyło się w środę?

W środę podczas jawnej części rozprawy obrońcy Kwietnia wnosili o uchylenie wyroku i skierowanie sprawy do ponownego rozpoznania. Podnosili m.in. argumenty o stronniczości sądu i nieuczciwości procesu oraz dowolnym interpretowaniu przez sąd materiału dowodowego, co ich zdaniem doprowadziło do uznania winy oskarżonego i wymierzenia rażąco surowej kary.

Zobacz także

Powtórzyli również argumenty, że Brunon Kwiecień padł ofiarą nielegalnej gry operacyjnej ABW. Do apelacji obrońców przyłączył się Brunon Kwiecień, twierdząc m.in., że jego proces ma znamiona procesu politycznego.

Prokuratura nie zgadza się ze zdaniem obrony

Przeciwko apelacji obrońców wystąpił prokurator twierdząc, że zgłaszane argumenty są bezzasadne i nie zasługują na uwzględnienie. Zdaniem prokuratora, Sąd Okręgowy prawidłowo ocenił materiał dowodowy i wydał właściwą karę, a proces odbywał się z poszanowaniem prawa.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Prokurator stwierdził, że "niekorzystny wyrok dla oskarżonego i obrońców nie upoważnia do emocjonalnego zarzucania sądowi nieuczciwości". Apelację złożył też obrońca współoskarżonego Macieja O., skazanego na dwa lata w zawieszeniu za nielegalny handel i posiadanie broni.

RadioZET.pl/PAP/MP

Logo radiozet Dzieje się