Obserwuj w Google News

"Krystek" skazany. "Łowca nastolatek" usłyszał wyrok w związku ze śmiercią 14-letniej Anaid

2 min. czytania
14.10.2021 17:02
Zareaguj Reakcja

Krystian W. ps. Krystek został skazany przez sąd w Wejherowie na 2,5 roku więzienia za tzw. elektroniczną korupcję seksualną małoletniego. Sprawa ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid w marcu 2015 roku.

Krystek
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Krystian W. ps. ''Krystek'', czyli "łowca nastolatek", został doprowadzony na ogłoszenie wyroku z aresztu śledczego, gdzie przebywa w związku z procesem dotyczącym kontaktów seksualnych z ponad 30 dziewczynkami.

"Krystek" skazany na 2,5 roku więzienia

44-letni "Krystek" za kontakty z dwoma dziewczynkami za pomocą Messengera w celach pedofilskich został skazany na 2,5 roku więzienia oraz 3-letni zakaz zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych dziewczynek na mniej niż 100 metrów. 

Sędzia Jolanta Nowak odczytała tylko wyrok skazujący mężczyznę na karę więzienia. Jego uzasadnienie, z uwagi charakter sprawy, pokrzywdzone dziewczynki i nienaruszanie dobrych obyczajów zostało odczytane bez obecności publiczności. Media były jedynie obecne podczas odczytania samego werdyktu. - Od przedmiotowego wyroku służy stronom apelacja, którą składa się do Sądu Okręgowego w Gdańsku - powiedziała sędzia Nowak.

Redakcja poleca

W 2015 roku "łowca nastolatek" za pomocą Facebooka i Messengera kontaktował się z dwoma nastolatkami i poprzez manipulację, obiecując pracę, fundując obiady lub kolacje i przejażdżki samochodem, chciał dziewczynki wykorzystać seksualnie. Prokuratura na potrzeby śledztwa ściągała zabezpieczone rozmowy od serwisu społecznościowego Facebook.

Samobójstwo 14-letniej Anaid w Gdańsku

Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która marcu 2015 roku, dzień po spotkaniu z mężczyzną, rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni. To, że dziewczynka spotykała się z 37-letnim wówczas "Krystkiem" odkryła matka nastolatki. Dopiero potem ruszyło prokuratorskie śledztwo.

Samobójstwo Anaid doprowadziło do głównego procesu, w którym "łowca nastolatek", jak określiły go media, odpowiada za wykorzystanie seksualne ponad 30 młodych dziewcząt. Krystian W. poznawał nastolatki dzięki pracy w sopockich klubach Marcina T., współzałożyciela sopockiej Zatoki Sztuki oraz również oskarżonego m.in. o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Proces mężczyzn odpowiedzialnych za wykorzystywanie seksualne młodych, w tym nieletnich, dziewcząt również toczy się przed Sądem Rejonowym w Wejherowie. Z uwagi na interes pokrzywdzonych sprawa odbywa się z wyłączeniem jawności.

RadioZET.pl/PAP (Krzysztof Wójcik)