Obserwuj w Google News

Tajemniczy rozbłysk na rynku. Mieszkańcy: "Objawił się anioł, to cud"

2 min. czytania
05.08.2021 13:56
Zareaguj Reakcja

Tajemniczy rozbłysk, który został zarejestrowany przez kamerę monitoringu na rynku w Lanckoronie, uruchomił wyobraźnię mieszkańców wsi. Nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się na rynku. Wielu internautów jest przekonanych, że kamera zarejestrowała "objawienie anioła".

Anioł w Lanckoronie
fot. Facebook: Lanckorona turystyczna

Lanckorona. Tajemnicze zdarzenie miało miejsce w niedzielę 1 sierpnia ok. godz. 19:00. Kamera monitoringu, zainstalowana na budynku Izby Muzealnej, zarejestrowała tajemniczy rozbłysk.

- Trwał dość długo, ponad minutę, więc to nie mógł być piorun, choć akurat zbierało się na burzę. Poświeciło, a potem w końcu tak samo nagle zniknęło. Ci, co stali przy parkingu w rynku, też to widzieli, ale nikt im potem nie wierzył - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" turystka, która tego dnia zwiedzała Lanckoronę.

Lanckorona. Tajemniczy rozbłysk na rynku. Mieszkańcy: "objawił się anioł"

Jedna z mieszkanek mówiła lokalnym mediom, że to było niespotykane, bo "na kamerze widać było, że to światło faluje, ale stoi w miejscu".

Co dokładnie zarejestrowała kamera monitoringu? Jak dotąd nikt nie zdołał odpowiedzieć na to pytanie. Zdjęcie przedstawiające opisywany rozbłysk na rynku zostało opublikowane na stronie "Lanckorona turystyczna".

Redakcja poleca

Internauci i mieszkańcy snują rozmaite teorie na temat tego, co wydarzyło się 1 sierpnia. Pojawiły się nawet głosy, że w Lanckoronie objawił się anioł. - To musiał być anioł, który ukazał się w naszym miasteczku nieprzypadkowo - napisał jeden z komentujących.

W Lanckoronie co roku organizowany jest festiwal "Anioł w Miasteczku", podczas którego, mieszkańcy przebierają się właśnie za anioły. Jednym z najważniejszych momentów festiwalu jest uroczyste nadanie tytułu „Anioła Lanckorony”.

RadioZET.pl/ Gazeta Krakowska/ Fakt.pl/ WadowiceOnline.pl