Obserwuj w Google News

Szok na Lubelszczyźnie. W swoim ogródku znalazł... legwana

1 min. czytania
11.09.2020 14:04
Zareaguj Reakcja

Mieszkaniec gminy Chodel (woj. lubelskie) powiadomił miejscową policję, że podczas prac w ogródku znalazł w malinach olbrzymią, blisko metrową jaszczurkę. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że znaleziskiem okazał się... legwan.

legwan w malinach
fot. Lubelska Policja

Legwan został znaleziony przez mieszkańca gminy Chodel na terenie jego posesji. Mężczyzna pracował w swoim ogrodzie, gdy nagle zauważył w malinach tajemnicze stworzenie. Niezwłocznie powiadomił on mundurowych, że w malinach znalazł egzotyczne zwierzę "typu waran". Policjanci nie kryli zaskoczenia.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że "egzotyczna jaszczurka" to legwan, który uciekł swojemu właścicielowi. Gad zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem, wspiął się na drzewo.

Legwan w malinach. Nietypowa interwencja na Lubelszczyźnie

Policjanci dzięki pomocy pracowników urzędu gminy Chodel ustalili, że właścicielem zwierzęcia jest jeden z mieszkańców tej gminy i niedługo później metrowy jaszczur znalazł się w swoim domu.

Ogromne węże dusiciele w poznańskim mieszkaniu. Odkryto je przypadkiem
Lubelska Policja
fot. Lubelska Policja
Lubelska Policja
fot. Lubelska Policja
Lubelska Policja
fot. Lubelska Policja
Zagadkowe stworzenie w Tatrach. Internauci: Z daleka wyglądało jak wąż

Jak ustalili policjanci, nie było to pierwsze samowolne oddalenie się legwana. O tym, że zwierzę lubuje się w długich, samodzielnych wyprawach świadczy fakt, że został znaleziony aż w sąsiedniej miejscowości.

RadioZET.pl/ Policja Lubelska/ Kurier Lubelski