Obserwuj w Google News

Lublin. Atak nożownika w centrum miasta. Policja publikuje wstrząsające nagranie

1 min. czytania
08.08.2022 17:44
Zareaguj Reakcja

W Lublinie doszło do ataku nożownika. W wyniku nieporozumienia pomiędzy dwoma mężczyznami ranny został 55-latek. Napastnik został już zatrzymany. Grozi mu ponad 20 lat więzienia.

Atak nożownika w Lublinie
fot. Lubelska policja

Do ataku nożownika w centrum Lublina doszło w piątek rano na ulicy Królewskiej. Policja ustaliła, że 64-letni Stanisław M. zażądał 20 zł od 55-latka i zagroził mu użyciem noża. Następnie wyciągnął nóż, którym kilkukrotnie ranił mężczyznę w głowę, po czym wsiadł do autobusu i odjechał.

Lublin. Atak nożownika w centrum miasta

Informacje o lokalizacji sprawcy oraz pokrzywdzonego na bieżąco przekazywali mundurowym pracownicy monitoringu – przekazał kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. Pokrzywdzony z ranami niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala.

Policjanci zatrzymali 64-latka, który był pod widocznym działaniem alkoholu. Lubelska policja pokazała nagranie z momentu ataku i pościgu za Stanisławem M. 

.

Redakcja poleca

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i w warunkach multirecydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Jak poinformował Gołębiowski, podejrzanemu grozi ponad 20 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP