Obserwuj w Google News

Nie żyje Lucyna Wiśniewska. B. posłanka PiS zginęła w wypadku

2 min. czytania
30.10.2022 15:32
Zareaguj Reakcja

Lucyna Wiśniewska nie żyje. Lekarka, dyrektorka radomskiego sanepidu, a w przeszłości m.in. posłanka na Sejm z ramienia PiS, zginęła w wypadku samochodowym w Modrzejowicach pod Radomiem.

Lucyna Wiśniewska
fot. Twitter/Radio Plus Radom (screen)

Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, wypadek wydarzył się w niedzielę po godz. 13 w miejscowości Modrzejowice w pow. radomskim (woj. mazowieckie).

Modrzejowice. Śmiertelny wypadek, nie żyje 67-latka

- Kierujący volvo 58-letni mężczyzna podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z osobowym mercedesem, który skręcał w lewo w drogę gminną - policjant.

Redakcja poleca

Kierująca mercedesem 67-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Jej 69-letniemu pasażerowi, a także kierowcy volvo, nic się nie stało. W związku z wypadkiem drogę krajową nr 9 zablokowano, a policja wprowadziła objazdy.

Lucyna Wiśniewska nie żyje. B. posłanka PiS zginęła w wypadku

Jak podało m.in. lokalne Radio Plus, ofiarą śmiertelną wypadku jest Lucyna Wiśniewska - pochodząca z podradomskiego Skaryszewa lekarka, ze specjalizację neurologia i organizacja ochrony zdrowia. Przez lata związana z oddziałem Neurologii i Poradni Neurologicznej w Radomiu oraz tamtejszym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym.

Była również dyrektorką sanepidu w Radomiu. Politycznie zaś związana z prawicą. W latach 2005-07 sprawowała mandat posłanki na Sejm z ramienia PiS. Później kilkukrotnie bezskutecznie kandydował do parlamentu, Europarlamentu oraz sejmiku wojewódzkiego z list PiS lub Prawicy RP.

"Ogromna strata i wielki smutek. W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w godzinach popołudniowych w Modrzejowicach, śmierć poniosła Pani Lucyna Wiśniewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Moje wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie" - napisał na Facebooku wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz.

RadioZET.pl/PAP/Radio Plus Radom/pl.wikipedia.org